Honker RF 5800H

Honker Harris: Radiostacja RF 5800H

Autor – zdjęcia: Dawid Kalka

Brzeg, Piknik Wojskowy “Wierni Polsce” – 1. Brzeski Pułk Saperów 11.11.2019

Opis

Taktyczny system łączności RF-5800H jest zaawansowanym cyfrowym, zintegrowanym systemem łączności pracującym w zakresie częstotliwości od 1,6 MHz do 59.999 MHz.

Ponieważ budowa systemu jest w pełni modułowa, a jego głównym elementem jest Odbiornik/Nadajnik (R/T), który może zostać wykorzystany tak w wersji przenośnej (tzw. plecakowej), jak także w formie transportowej na platformach kołowych/gąsienicowych z zamontowanymi w szerokiej gamie wzmacniaczami, dopasowującymi (sprzęgaczy antenowych) wraz z systemami antenowymi.

  1. Urządzenie Odbiorczo/Nadawcze (R/T) zapewnia w pełni cyfrową, utajnioną łączność w taktycznych sieciach radiowych LOS (Line-Of-Sight) oraz BLOS (Beyond Line-Of-Sight).

  2. W zakresie częstotliwości 1,6 do 29.9999 MHz radiostacja może pracować na modulacjach USB, LSB, AME, FM. W zakresie częstotliwości 20.0000 MHz do 59.9999 MHz radiostacja pracuje na modulacji typu FM.

  3. W konfiguracji tzw. plecakowej, radiostacja może pracować z odpowiednią mocą 1,5-20 Wat, a przy pracy na modulacji typu FM, maksymalna moc wyjściowa radiostacji wynosi 10 Wat.

  4. W wersji przenośnej Odbiornik/Nadajnik zasilany jest z dwóch baterii BB-390/U Ni-Cd, BA-5590 LiCO2 lub BB-490/U.

  5. Czas pracy radiostacji w wersji przenośnej (plecakowej), zależy od rodzaju jak i ilości samych baterii zasilających radiostację. Możliwa jest praca pojedynczej baterii. Wykorzystanie innych, niż te które zostały przedstawionej w instrukcji baterii, może doprowadzić do wystąpienia pewnych niesprawności zasilania urządzenia Odbiorczo/Nadawczego.

Autor – zdjęcia: Dawid Kalka

10. Wrocławski Pułk Dowodzenia

Wrocław, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. gen. Jakuba Jasińskiego
REKON 2022

Taktyczny System Łączności serii FALCON IITM składający się z Odbiornika/Nadajnika RF-5800H-MP oraz następujących grup wyposażenia, mogącego wystąpić tak w wersjach pokładowych, jak i w wersji tzw. plecakowej, pokładowej, jak i stacjonarnej.

System 400WAT – pracujący w paśmie KF (1.6 – 29.9999 MHz)

Produkty

Wrocław, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. gen. Jakuba Jasińskiego

image_pdfimage_printDrukuj
Udostępnij:
Pin Share
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments